Aktualności

Myślisz, że drukowanie musi być drogie? Wcale nie – sprawdziliśmy!

Postanowiliśmy sprawdzić stereotyp o drogim drukowaniu. Porównaliśmy ceny najpopularniejszych tuszów i tonerów na rynku. Okazało się, że można mieć więcej za mniej i oszczędzić na wydruku strony niebagatelne sumy.

Zadanie 1. Drukujemy pracę licencjacką


Postanowiliśmy sprawdzić ile będzie nas kosztowało wydrukowanie pracy licencjackiej na popularnej drukarce atramentowej HP używając tuszów Actis.Po obliczeniu kosztów okazuje się, że w kieszeni zostaje nam ponad 10 zł. Biorąc pod uwagę, że na studiach drukujemy często, oszczędności są znaczne. Na jednym tuszu możemy wydrukować nawet 2 2 000 stron. Uwaga – w naszych szacunkach nie uwzględniliśmy ceny papieru.


Jeszcze atrakcyjniej prezentuje się drukowanie na tuszu Actis gdy używamy drukarek Brother, które testowaliśmy.Tutaj druk będzie nas kosztował jedynie nieco ponad 20 groszy jeżeli czyli oszczędzamy ponad 11 złotych, to 50-krotnie taniej niż w punkcie ksero. Nawet po doliczeniu kosztu papieru oszczędność jest niebagatelna.


Wbrew pozorom drukowanie nie musi być drogie!


* Szacunek nie uwzględnia kosztu papieru. Można przyjąć, że średnia cena ryzy papieru to 9 zł, co w przeliczeniu na koszt jednej kartki daje 1,8 grosza.


Aktualności

Grupa kapitałowa Action